Доступність посилання

ТОП новини

Сили коаліції відновили авіаудари в Ємені


Сили коаліції під керівництвом Саудівської Аравії відновили авіаудари по позиціях шиїтських повстанців з угруповання Хуті в Ємені після закінчення 5-денного гуманітарного перемир’я.

Вранці 18 травня єменські сили безпеки повідомили, що авіаударів завдали по танках і позиціях повстанців у південному портовому місті Аден.

Напередодні єменські лідери зустрілися у Саудівській Аравії на переговорах щодо майбутнього країни, але Хуті не брали участі в зустрічі.

Хуті відкинули головну вимогу триденних переговорів – відновлення на посаді президента Абеда Раббу Мансура Хаді, який втік після їхнього наступу. Крім того, вони заперечують проти проведення переговорів у Саудівській Аравії.

Коаліція з десяти сунітських країн під проводом Саудівської Аравії від 26 березня завдає в Ємені ударів по позиціях шиїтських повстанців із угруповання «Ансар-Аллах», більше відомого як Хуті за іменем його ватажка Абдель-Маліка аль-Хуті. Це угруповання, на бік якого перейшла й частина армії Ємену, захопило західну, густо населену третину країни зі столицею Саною, змусивши уряд до втечі. Урядові Ємену нині підконтрольні переважно території в центрі й на сході країни, їх значною мірою складають пустелі.

XS
SM
MD
LG