Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 00:18
Новини | Міжнародні

ОБСЄ має бути присутня на всьому українсько-російському кордоні – Нуланд


Вікторія Нуланд, архівне фото

Помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд наголошує, що мінські домовленості передбачають присутність Організації з безпеки і співпраці в Європі на всьому українсько-російському кордоні в зоні конфлікту.

ОБСЄ, зокрема, має інспектувати автоколони, що прибувають із російського боку, додала вона в перебігу візиту до Росії на прес-конференції в Москві.

За її словами, це було однією з тем її нинішніх переговорів із посадовцями Міністерства закордонних справ Росії.

Серед іншого, йшлося і про необхідність того, щоб сепаратисти пропускали на захоплені ними території гуманітарну допомогу не тільки з Росії, але й із боку підконтрольної владі частини України, додала Нуланд.

Мінський протокол, укладений 6 вересня минулого, 2014 року, передбачає, серед іншого, «забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні і верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України і Російської Федерації».

Наразі з усіх кількох сотень непідконтрольного Україні кордону з Росією спостерігачі ОБСЄ перебувають тільки у двох точках – російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області. При цьому вони не мають повноважень інспектувати переміщувані через кордон вантажі. Росія категорично відмовляється розшити повноваження чи територіальний обсяг роботи цієї спостережної місії ОБСЄ.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG