Доступність посилання

ТОП новини

Путін дав згоду на повернення Алексеєвої у президентську Раду з прав людини


Людмила Алексеєва

Президент Росії Володимир Путін дав згоду на приєднання голови Московської Гельсінкської групи Людмили Алексеєвої до президентської Ради з прав людини.

Під зверненням до Путіна з таким проханням підписалися, зокрема, голова РПЛ Михайло Федотов, уповноважений з прав людини Елла Памфілова і колишній омбудсмен Володимир Лукін.

Сама Алексеєва назвала рішення Путіна, про яке вона дізналася від журналістів, «приємною звісткою». За словами 87-річної правозахисниці, після повернення в РПЛ вона хоче звернути увагу членів Ради на практику зарахування неурядових організацій до «іноземних агентів». «Там потворні речі кояться», – пояснила Алексеєва.

Людмила Алексеєва раніше працювала в президентській Раді з прав людини, але три роки тому залишила її. Російському державному агентству ТАСС правозахисниця заявила, що РПЛ є одним з каналів зв’язку з владою і «в нинішній скрутний час не варто цим нехтувати».

Напередодні Алексеєва зустрілася в Москві з помічницею держсекретаря США Вікторією Нуланд. Як розповіла Алексеєва в інтерв’ю Радіо Свобода, Нуланд цікавилася умовами роботи правозахисних організацій в Росії. За словами правозахисниці, вони також обговорювали дію закону про неурядові організації-«іноземні агенти» і розглянутий Держдумою законопроект про «небажані організації».

XS
SM
MD
LG