Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк доручив Абромавичусу розібратись у доцільності суду з Австралією через сигарети


(©Shutterstock)

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив міністру економіки Айварасу Абромавичусу розібратись у доцільності участі України у судовій справі з Австралією щодо маркування тютюнових виробів.

«За даними, які у мене є, цей позов Україна подала на підставі клопотання американської торгівельної палати, яка датована 2012 роком. Я прошу міністра економіки, ми призначили торгівельного представника України, це його безпосередня компетенція, дати термінове доручення розібратися в цій ситуації. В мене є глибокі сумніви з приводу доцільності цього торгівельного спору», – сказав він.

Зранку біля Кабміну тривала відповідна акція. Декілька активістів українського центру контролю над тютюном та Центру громадянського представництва «Життя» закликали Міністерство економічного розвитку і торгівлі припинити практику тютюнового лобізму в уряді та вийти з суперечки проти Австралії в СОТ.

13 березня 2012 року український уряд надіслав вимогу щодо проведення консультацій з Австралією в рамках системи врегулювання СОТ через запровадження Австралією нових вимог до маркування тютюнових виробів, а саме «plain packaging» – однотипних упаковок одного кольору для всіх брендів із великим графічним попередженням , що зменшують привабливість упаковки та рівень споживання тютюну. З часом консультації переросли у судовий позов.

За словами активістів, запит України до СОТ є економічно необґрунтованим, оскільки рівень торгівлі тютюновими виробами з Австралією дорівнює нулю і це, на думку активістів, підтверджує, що захищаються виключно корпоративні інтереси усупереч державним.

XS
SM
MD
LG