Доступність посилання

ТОП новини

У проекті підсумкової заяви Ризького саміту з’явилася згадка про «європейський вибір»


До проекту підсумкового тексту Ризького саміту «Східного партнерства» внесли зміни, документ містить формулювання про «європейські прагнення і європейський вибір» країн-партнерів ЄС.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, зміни до проекту декларації внесли в останню хвилину після годинних переговорів у Брюсселі, і це «може означати хороші новини» для Грузії, Молдови й України.

Тепер у проекті підсумкового тексту є слова: «Учасники саміту визнають європейські прагнення і європейський вибір зацікавлених партнерів, як зазначено в угодах про асоціацію».

Відсутність такого формулювання раніше не влаштовувала Київ, Тбілісі і Кишинів.

У Ризі 21 травня відкривається дводенний саміт учасників «Східного партнерства» за участю лідерів Євросоюзу, керівництва 28 країн-членів ЄС, а також представників шести країн ініціативи – України, Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії й Білорусі.

Ризький саміт почнеться 21 травня неформальним робочим обідом для керівників ЄС і держав-членів «Східного партнерства». Пленарне засідання саміту відбудеться в Латвійській національній бібліотеці 22 травня, за підсумками запланована прес-конференція. Очікується, що за підсумками заходу буде ухвалена спільна заява, в якій будуть вказані досягнення, пріоритети й завдання «Східного партнерства» до наступного саміту.

Акція в Ризі: Україна подала «заявку» на вступ до ЄС
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Україна і Грузія розраховують на чіткий сигнал Євросоюзу щодо перспектив безвізового режиму з ЄС для своїх громадян, а також рішучої позиції щодо питання надання європейської перспективи країнам «Східного партнерства», що підписали угоди про асоціацію.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG