Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: у Криму затримали проукраїнських активістів і знімальну групу «Інтеру»


(©Shutterstock)

Трьох членів знімальної групи українського телеканалу «Інтер» і чотирьох проукраїнських активістів затримала російська поліція на трасі Сімферополь – Армянськ у Криму, повідомляє Кримська польова місія з прав людини.

«Журналісти й активісти рухалися на різних машинах. Зараз, за повідомленням журналістки телеканалу «Інтер» Юлії Крючкової, всіх затриманих везуть на допит в РВВС Армянська», – повідомляють правозахисники.

За інформацією одного із затриманих активістів, Вельдара Шукурджієва, їхню машину зупинили з метою пошуку заборонених предметів. Він стверджує, що поліція нічого не знайшла в машині.

За словами активістів, усіх затриманих везуть в РВВС нібито для встановлення особи. «Як повідомили затримані, всі документи у них при собі, проте поліція вважає це недостатнім», – повідомляють правозахисники.

Про інші подробиці не відомо. Офіційних коментарів від «правоохоронних органів» окупованого Криму з цього приводу немає.

Кримські активісти Леонід Кузьмін і Вельдар Шукурджієв раніше були затримані на акції пам’яті Тараса Шевченка 9 березня в Сімферополі. Згодом у Криму відбувся суд, на якому активістам винесли покарання за використання української атрибутики – синьо-жовтих прапорів і стрічок. Суд призначив активістам обов’язкові роботи тривалістю 40 годин кожному. Потім покарання замінили штрафом у 10 тисяч рублів кожному. Активісти є засновниками в Криму Українського культурного центру.

XS
SM
MD
LG