Доступність посилання

ТОП новини

Іноземні інвестори подали позови проти України на 170 мільярдів гривень – Мін’юст


У Міністерстві юстиції повідомляють, що загальна сума вимог за судовими спорами до України від міжнародних інвесторів становить близько 170 мільярдів гривень.

«Наразі Міністерство юстиції здійснює супровід 19 судових спорів із участю України та іноземних інвесторів, а також веде роботу з досудової медіації щодо 21 претензії», – зазначив заступник міністра юстиції України Антон Янчук.

Заступник міністра нагадав, що у 2014 році сукупна сума позовних вимог до держави становила близько 30 мільярдів гривень, а у 2013 році – близько 20 мільярдів гривень.

Зростання обсягу фінансових претензій заступник міністра пояснив втратами іноземних інвесторів в Україні у зв’язку з низкою об’єктивних причин, зокрема з окупацією частини території України, а також коливанням курсу долара.

Від квітня минулого року на території Донецької та Луганської областей відбувається антитерористична операція, частину цих областей контролюють проросійські сепаратисти.

Навесні минулого року Росія окупувала Крим і в результаті березневого «референдуму», який не визнала ні Україна, ні міжнародна спільнота, заявила про анексію півострова.

Наприкінці лютого офіційний курс гривні до долара встановили на історичному мінімумі в 30,01 гривні за долар. У НБУ та Міністерстві фінансів головними причинами падіння гривні називали спекуляції і паніку. Згодом гривня дещо стабілізувалась. Зараз НБУ встановив гривню на рівні близько 21 гривні за долар.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG