Доступність посилання

ТОП новини

Проросійська акція в Ризі: «Америка – ворог, а Росія всіх рятує»


«Америка ворог, а Росія всіх рятує» – проросійська акція в Ризі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

У столиці Латвії Ризі, де відбувався саміт учасників програми ЄС «Східне партнерство», пройшов і проросійський мітинг.

На акцію поблизу Національної бібліотеки Латвії з гаслами «Порошенку, відповідай за Одесу!», «Час об’єднуватись, а не розколюватись» та «Європо, ні війні!» прийшла переважно російська діаспора, що живе у столиці Латвії. Утім, були серед них і латиші та українці, що давно переїхали до Риги.

Із критикою саміту «Східного партнерства» виступила Тетяна Жданок, депутат Європарламенту та співголова Російського союзу Латвії. На її думку, захід мав би «закликати до миру», а натомість ЄС «підтримує і фінансує війну в Україні». Вона також додала, що найкращим рішенням було б «скликати нову нараду щодо безпеки та співробітництва в Європі». Вона також додала, що змушувати світ обирати між ЄС і Росією – хибна тактика, адже «за Росію треба триматись».

Спілкуючись із кореспондентом Радіо Свобода, активісти часто озвучували суперечливі тези: дехто висловлював ненависть до ЄС та Латвії, натомість інші підтримували європейський вибір держави, наполягаючи на мирі за будь-яку ціну.

Об’єднувала протестувальників теза про те, що українська влада є злочинною, а розбурхує війну на Донбасі Америка та ЄС. Росія натомість, за словами мітингувальників, «усіх рятує».

У п’ятницю, 22 травня, у латвійській столиці відбулось основне засідання саміту «Східного партнерства», де остаточно узгодили і ухвалили декларацію за підсумками заходу. У тексті, серед іншого, згадано про конфлікт в Україні і закликано всі його сторони почати швидке і повне втілення Мінських мирних домовленостей. Є також пункт про засудження Євросоюзом нелегальної анексії Росією Криму.

XS
SM
MD
LG