Доступність посилання

16 Грудень 2017, Київ 17:31

Магера: переселенці з Донбасу можуть втратити голоси на місцевих виборах


Якщо Верховна Рада терміново не вживе заходів, сотні тисяч громадян України можуть втрати право голосу на запланованих на 25 жовтня нинішнього року місцевих виборах, заявив в ефірі Радіо Свобода заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера.

Він звернув увагу на суперечність між чинними законами, через яку не зможуть проголосувати переселенці з Донбасу.

«Якщо говорити про місцеві вибори, специфіка їх полягає в тому, що право голосу мають лише жителі відповідних місцевостей. Для того, щоб стати жителем відповідної місцевості, треба або зареєструвати своє місце проживання, і тоді всі проблеми зникають, або другий варіант – треба вирішувати питання щодо внесення змін до закону про державний реєстр виборців і щодо виборчого законодавства, оскільки в одних законодавчих актах передбачена можливість для переселенців голосувати на місцевих виборах, зокрема, це питання стосується статусного закону про таких переселенців. Натомість, з іншого боку, в законі «Про державний реєстр виборців» і в виборчому законі таких положень немає. І в нас є суперечність принаймні між двома законодавчими актами, якщо не більшою кількістю. Тому цю проблему треба вирішити в терміновому порядку парламентаріям, і якщо вони цього не зроблять, я думаю, що будуть серйозні проблеми для голосування таких виборців», – констатував Магера.

За даними Міністерства соціальної політики України, майже 1 мільйон 300 тисяч осіб вимушено переселилися з територій, тимчасово окупованих на Луганщині й Донеччині, станом на 18 травня.

Повністю інтерв’ю з заступником голови ЦВК Андрієм Магерою читайте на сайті Радіо Свобода пізніше в суботу, 23 травня.

XS
SM
MD
LG