Доступність посилання

ТОП новини

У Лівії напали на українських дипломатів


У Лівії на українських дипломатів невідомі здійснили напад.

Про це повідомила керівник прес-служби МЗС України Альона Ващенко.

«22 травня недалеко від Тріполі було здійснено збройний напад на співробітників посольства України в Лівії. В результаті нападу постраждали, зокрема, посол, консул і ще один співробітник диппредставництва», − повідомила Ващенко.

За її словами, в результаті нападники відібрали у дипломатів автомобіль, гроші, документи і предмети особистого користування.

Ващенко зазначила, що наразі дипломати перебувають у Тріполі в безпеці і відновлюють документи.

«Автомобіль вдалося повернути, представники Тріполі займаються його відновленням і відновленням документів, щоб наші дипломати могли повернуться в Туніс», − додала дипломат.

У МЗС пояснили, що українські дипломати поверталися з Тріполі в Туніс (тут зараз знаходиться українське посольство, евакуйоване з Лівії у зв'язку з бойовими діями).

Дипломати прибули до Лівії 18 травня з метою надання консульської допомоги затриманим українцям: групі з чотирьох чоловік, що перебувають на колишній авіабазі з серпня 2011 року, а також двом членам екіпажу «Сан ойл-1», які були затримані у січні 2015 року.

Крім того, працівники МЗС здійснювали консульську допомогу українцям, які працюють в Лівії лікарями.

У зв'язку з інцидентом 22 травня в МЗС України був викликаний посол Лівії в Україні, якому вручена нота з вимогою негайно розслідувати події та притягнути до відповідальності винних.

XS
SM
MD
LG