Доступність посилання

ТОП новини

Росіяни залишаються імперською нацією – російська правозахисниця


Людмила Алексеєва
Людмила Алексеєва

Підтримка російським населенням анексії Криму і політики президента Росії Володимира Путіна свідчить, що росіяни не припинили бути імперською нацією. Про це в ефірі Радіо Свобода заявила голова Московської Гельсінської групи Людмила Алексеєва.

«Чесно кажучи, я думала, що через 25 років після розвалу Радянського Союзу мої співгромадяни позбулись уже імперського синдрому. Ставлення до того, що сталось в Криму, переконало у зворотньому», – зазначила правозахисниця.

На думку Алексеєвої, для Росії не існує іншого шляху демократизації, окрім розвитку громадянського суспільства.

«В Росії громадянське суспільство, слава Богу, є, але назвати його сильним і впливовим язик не повертається», – зауважила вона.
«На жаль, рецепти, враховуючи становище нашої держави, існують, але працюватимуть повільно, – каже Алексеєва. – Треба вирощувати і зміцнювати громадянське суспільство».

У березні минулого року результати опитування російського аналітичного «Левада-Центру» засвідчили: 62% росіян вважають, що приєднання Криму викликане загрозою російськомовному населенню Криму. За приєднання Криму до складу Росії висловилися 88% респондентів, а проти лише 7%.

Також наприкінці 2014 року дані російського «Левада-центру» засвідчили, що 59 відсотків росіян погано ставляться до України, добре – 28 відсотків.

XS
SM
MD
LG