Доступність посилання

ТОП новини

Компанії Ахметова наймали інтернет-тролів для відбілювання іміджу – «Схеми»


Компанії українського олігарха Ріната Ахметова використовували проплачених коментаторів, інтернет-тролів для відбілювання власного іміджу. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та Першого Суспільного.

«Схемам» вдалося отримати «темники» щодо самого мільярдера та гірничо-металургійного холдингу «Метінвест» – із списком тем, тезами і списками коментарів, які вони мусили залишати під статтями у пресі та в соціальних мережах. Розповів програмі про це один із колишніх коментаторів Ахметова, який працював за таким контрактом у 2013 році, до Революції Гідності. Прес-служба Ахметова не надала коментарів щодо використання інтернет-тролів.

«Жовтим виділяється те, за чим ми мали слідкувати.Як тільки там з’являвся коментар проти нашого замовника, то ми швидко виправдовувалися, все красиво виправляли, щоб останній коментар був позитивним. Інші були обов’язкові – зелені. Це статті, на яких ми могли коментувати скільки завгодно, домовлялися в скайпі, хто яку позицію буде відстоювати. І таким чином до нас у коментарі підключалися і реальні вже люди. І вдавалося на одній статті набити до 15 коментарів», – розповів подробиці своєї роботи колишній троль олігарха Ахметова Олексій.

Редакція має повне ім’я і прізвище колишнього троля, але він розмовляв за умови анонімності через страх втратити теперішню роботу, яка не пов’язана з минулою діяльністю.

Олексій розказав, що за таким контрактом отримував приблизно $100 на місяць, при цьому він мусив писати понад 1000 коментарів на новинних сайтах та у соцмережах.

Українські політтехнологи стверджують, що наразі послугами інтернет-тролів користується і конкурент Ріната Ахметова Ігор Коломойський.

«З олігархів найбільш масово таких «ботів» (коментаторів – ред.) до сьогоднішнього дня – і я це помітив по скандалах – використовують і Коломойський, і Ахметов. От був скандал навколо Коломойського, я писав допис про напад на журналіста Сергія Андрушка, журналіста якраз таки Радіо Свобода. І маса от цих коломойських ботів завалювали сторінки щоденно з такими образливими повідомленнями», – розповів політтехнолог Тарас Березовець.

«Схеми» змогли поговорити з організатором таких коментаторських інтернет-акцій. Він письмово розповів про специфіку своєї роботи. Повідав, що українські тролі менш принципові – одночасно можуть працювати на конкурентів, відстоювати інтереси ворогуючих структур.

XS
SM
MD
LG