Доступність посилання

ТОП новини

Обґрунтованість нових претензій «Газпрому» розгляне суд – «Нафтогаз»


Голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв

«Нафтогаз України» вітає намір російського «Газпром» передати свої претензії до української компанії на розгляд арбітражного суду, повідомляє прес-служба української компанії.

«Арбітраж – це найбільш цивілізований спосіб вирішувати комерційні спори, якщо сторони не можуть знайти згоди шляхом переговорів», – заявив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Так він відреагував на заяви голови правління «Газпрому» Олексія Міллера про нові вимоги до «Нафтогазу». 28 травня Міллер заявив, що «Газпром» висуває «Нафтогазу» і направляє до Стокгольмського арбітражу претензії про стягнення 8,197 мільярда доларів за газ, невибраний українською компанією за умовами take-or-pay («бери або плати») в 2014 році. Голова російської монополії стверджує, що загальний борг української компанії сягнув майже 29,5 мільярда доларів.

За його словами, до цієї суми входить борг за постачання газу, штрафи за take-or-pay, а також за постачання газу на Донбас, яке «Газпром» оцінює в 200 мільйонів доларів.

У «Нафтогазі» додали, що «Газпром» не вперше виставляє українській стороні рахунки, посилаючись на пункт контракту 2009 року, який, на думку «Газпрому», містить положення «бери-або-плати». Такі рахунки жодного разу не були прийняті до сплати, бо вони, на думку «Нафтогазу», не відповідають контракту, наголосили в українській компанії. Крім цього, серед поданих «Нафтогазом» позовних вимог є вимога про визнання даного пункту контракту недійсним.

XS
SM
MD
LG