Доступність посилання

ТОП новини

США виключили Кубу зі списку спонсорів тероризму


Президент США Барак Обама (П) і Куби Рауль Кастро, 11 квітня 2015

США виключили Кубу зі списку країн, які спонсорують тероризм. Це є частиною процесу нормалізації відносин між Вашингтоном та Гаваною.

«США занепокоєні і незгодні багато з чим у політиці Куби та її діями. Але це занепокоєння за межами критеріїв, які пов’язані із виключенням цієї країни зі списку країн, що спонсорують тероризм», – заявили у Державному департаменті США 29 травня.

Скасування такого статусу усуне головну перешкоду до відновлення дипломатичних відносин між США й Кубою, що перервані з 1961 року, а також призведе до зняття деяких із економічних санкцій проти Гавани. Але широке ембарго США проти Куби може скасувати тільки Конгрес.

США вписали Кубу в перелік держав, що підтримують тероризм, 1982 року, заявляючи, що тодішній режим Фіделя Кастра навчає й озброює комуністичних повстанців в Африці і Латинській Америці.

Останнім часом Сполучені Штати Америки пішли на поліпшення відносин із Кубою. Зокрема, минулих вихідних на саміті Америк у Панамі президенти США і Куби Барак Обама і Рауль Кастро вперше від часу розриву дипломатичних відносин зустрілися на офіційні переговори.

Нині в переліку держав, що підтримують тероризм, Державного департаменту США є, крім Куби, також Іран, Сирія і Судан.

XS
SM
MD
LG