Доступність посилання

ТОП новини

Польські депутати у «чорному списку» Росії через підтримку України – Марек Сівец


Марек Сівец (фото архівне)
Марек Сівец (фото архівне)

Євродепутат від Польщі Марек Сівец переконаний, що російський «чорний список» викликала активна позиція польських депутатів в Європарламенті щодо України. Про це повідомляє Польське радіо.

«І теперішні, і колишні депутати були дуже активними, дуже однозначними. Але ми ніколи не були затятими: не було доктринальної риторики, дій, голосувань проти Росії. Йшлося радше про підтримку позитивних тенденцій в Україні. А те, що росіяни зрозуміли це так, а не інакше, – свідчить про їхнє мислення і одновимірну політику», – сказав Марек Сівец.

Серед 89 прізвищ, опублікованих у європейських ЗМІ, 18 – це польські політики, серед яких маршал Сенату Боґдан Борусевич, колишня голова МЗС Анна Фотиґа, колишній голова Європарламенту Єжи Бузек, екс-євродепутати Павел Коваль, Марек Міґальський та один із заступників голови Європарламенту Ришард Чарнецький.

Напередодні в офісі верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні назвали «чорний список» Росії «свавільним і необґрунтованим» заходом.

Раніше телекомпанія з Фінляндії оприлюднила список європейських політиків, яким, за її даними, заборонений в’їзд на територію Росії. У цьому списку 89 прізвищ. Йдеться про членів Європарламенту і законодавчих органів Євросоюзу та військових чиновників.

Більшість осіб зі списку є громадянами Великобританії, Швеції, Польщі та країн Балтії, є і представники Німеччини, Чехії.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися минулого року, після анексії Росією Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, хоча є «добровольці».

XS
SM
MD
LG