Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі і Балтії стартують навчання НАТО


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

У країнах Балтії і Польщі 1 червня стартують навчання НАТО Saber Strike 2015. Понад шість тисяч військових із 13 країн НАТО беруть участь у навчаннях в Естонії, Латвії, Литві і Польщі, які є членами НАТО.

«Це одні з найбільших навчань у Литві, відколи ми приєдналися до НАТО у 2004 році… Значна присутність союзників демонструє солідарність із країнами цього регіону», – заявив командувач сухопутними військами Литви Алмантас Лейка, додавши, що у Литві розташований командний центр навчань.

Минулого місяця Литва, Латвія й Естонія заявили, що проситимуть НАТО розгорнути кілька тисяч постійних військових контингентів у їхньому регіоні.

27 травня міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що Вільнюс хоче, щоб війська НАТО були присутні на території країни, як «гарантія безпеки», а не щоб провокувати Росію.

Альянс охороняє повітряний простір цих трьох балтійських держав з 2004 року, коли вони приєдналися до НАТО.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Найбільше занепокоєння можливим продовженням агресії Росії висловлюють країни Балтії і Польща.

XS
SM
MD
LG