Доступність посилання

ТОП новини

Офіційно в Україні понад 160 тисяч дітей-переселенців – Мінсоцполітики


В Україні через бойові дії на сході й окупацію Криму змушені були залишити свої домівки 167 тисяч дітей. Такі дані в ефірі Радіо Свобода озвучив директор департаменту захисту прав дітей і усиновлення Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса.

«За нашими даними, дітей 167 тисяч. Але це ті, які зареєстровані в управліннях праці та соціального захисту населення. І ми кажемо про те, що є багато дітей, батьки яких не звертаються, або ж немає потреби звернутися до соціальних служб – вони адаптувалися», – зазначив Руслан Колбаса.

Також посадовець повідомив, що частина дітей вивезена у Росію. Але скільки точно – не відомо.

«У нас є дані тих сімей, які ми можемо контролювати. Це прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, які виховують дітей-сиріт. До 15-ти дитячих будинків сімейного типу з Луганська і з Донецька виїхали на територію Російської Федерації», – сказав Руслан Колбаса.

У кожному дитбудинку сімейного типу перебувало від п’яти до десяти дітей, уточнив чиновник. При цьому він зазначив, що за неофіційними даними, якими володіють громадські організації, на окупованій території залишилося більше двох тисяч дітей, які позбавлені батьківської опіки.

Раніше ООН повідомляла, що в Україні понад 154 тисяч дітей-переселенців.

XS
SM
MD
LG