Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі: грузинське громадянство означає для мене в’язницю


Голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі
Голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі

Новопризначений голова Одеської облдержадміністрації, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі пояснив відмову від грузинського громадянства бажанням не потрапити до в’язниці.

«Громадянство Грузії для мене зараз означає шість квадратних метрів тюремної камери», – заявив екс-президент Грузії в інтерв’ю журналістам телекомпаній «Руставі -2» і «Імеді», маючи на увазі тбіліську в’язницю для колишніх високопосадовців, де наразі відбувають термін чи чекають вироку багато хто з його соратників. Серед них екс-міністр оборони Бачана Ахалая, колишній міністр внутрішніх справ Вано Мерабішвілі і екс-мер Тбілісі Гігі Угулава.

«Невже хтось думає, що я поміняю на ці шість квадратних метрів можливість принести користь Україні, Грузії, а отже, і Європі?!», – зазначив Саакашвілі.

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі заявив 31 травня, що вважає «негідним» поведінку свого попередника Міхеїла Саакашвілі, який отримав громадянство України і, таким чином, відмовився від грузинського паспорта.

Напередодні міністр юстиції Грузії Теа Цулукіані заявила, що вихід Міхеїла Саакашвілі з грузинського громадянства і його призначення на посаду голови Одеської ОДА не зашкодить Тбілісі.

Саакашвілі, який від 30 травня очолює Одеську область, отримав громадянство України.

У Тбілісі проти Саакашвілі порушена низка кримінальних справ. Його звинувачують в організації побиття депутата і бізнесмена Валерія Гелашвілі, а також у розтраті бюджетних коштів і у створенні привілейованих умов для перебування у в’язниці фігурантів гучної кримінальної справи про викрадення і вбивство тбіліського банкіра Сандро Гиргвліані.

У відповідь на запит Тбілісі про видачу Саакашвілі Київ відповів відмовою.

XS
SM
MD
LG