Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 21:50

Всесвітні музеї попереджають про небезпеку продажу вкрадених іракських старожитностей


Кадр із відео, на якому видно прапор ісламістів на стародавній будівлі в Пальмірі, Сирія, 28 травня 2015 року

Експерти музеїв з усього світу 1 червня опублікували «червоний список»іракських пам’яток старовини, які перебувають під ризиком викрадення і нелегального вивезення.

До списку Міжнародної ради музеїв у Парижі входять предмети мистецтва, які є популярними на чорному ринку (скульптури, кам’яні дощечки, вази і монети). Крім того, музейники видали список порад митній службі і поліції, як виявляти вкрадені старовинні цінності.

Керівник музею Лувр Жан-Люк Мартінес заявив, що, як виглядає, угруповання «Ісламська держава» схильне до руйнування безцінних витворів мистецтва, здійснюючи «культурні чистки», схожі до етнічних чисток, які воно проводить в Іраку і Сирії.

У списку є як тисячолітні месопотамські пам’ятки, так і артефакти Османської імперії 19 століття.

Президент ради Ганс-Мартін Гінц зазначив, що торговці пам’ятками мистецтва повинні «припинити купувати предмет, доставлені з Сирії й Іраку».

У той час, як ісламістські бойовики стверджують, що витвори мистецтва пропагують поклоніння ідолам, музейники заявляють, що «Ісламська держава» підтримує прибуткові комерційні розкопки і продаж артефактів на чорному ринку.

Ісламісти з угруповання «Ісламська держава», які захопили значні території в Сирії й сусідньому Іраку, раніше вже знищили кілька стародавніх археологічних об’єктів в Іраку.

Нещодавно бойовики захопили у Сирії стародавнє місто Пальміру, руїни якого є пам’яткою світової спадщини ЮНЕСКО.

Recommended

XS
SM
MD
LG