Доступність посилання

ТОП новини

Утримання Коцаби під вартою продовжили на 60 днів


Руслан Коцаба в суді, Івано-Франківськ, 3 червня 2015 року
Руслан Коцаба в суді, Івано-Франківськ, 3 червня 2015 року

Івано-Франківський міський суд сьогодні продовжив термін утримання під вартою журналіста і блогера Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді, на 60 днів.

Суд почався з невеликого конфлікту між підсудним і представниками «Правого сектору», які тримали в руках аркуші з надписами «Сепаратизм не пройде», «Праві за правду». Коцаба назвав їх «клоунами у камуфляжі».

Попри зміну судді (Володимир Попович був мобілізований) розгляд справи продовжили, оскільки з самого початку процесу був запасний суддя. Засідання сьогодні вела суддя Леся Зеленко.

Під час судового засідання заслухали чотирьох свідків, серед них двоє журналістів, один з яких був у полоні, волонтер, громадський діяч.

Руслан Коцаба звернувся до суду з проханням змінити запобіжний захід, термін якого закінчується 6 червня. При цьому він пообіцяв «нікуди не тікати», бо мусить «себе виправдати». Однак стаття щодо звинувачення у державній зраді цього не дозволяє, тож підсудному відмовили.

Коцабі інкримінують державну зраду, підривну діяльність на користь іноземної держави, умисні дії, спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних сил України.

Незалежна медіа-профспілка України вважає обвинувачення Коцаби недостатньо обґрунтованими. Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем сумління і закликала його звільнити.

XS
SM
MD
LG