Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 02:00

Рада дозволила допуск іноземних військових в Україну для підтримки миру та безпеки


Верховна Рада, 21 травня 2015 року

Верховна Рада дозволила іноземним військам перебувати на території України, зокрема на підставі проведення міжнародної операції з підтримання миру і безпеки на підставі рішення ООН або ЄС. За ухвалення в цілому законопроекту №2953 проголосували 240 депутатів при мінімально необхідних 226.

Законопроект передбачає внесення змін до закону «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України», які спрямовані на розширення переліку правових підстав перебування збройних сил інших держав на території України.

Зокрема такою підставою пропонується вважати надання Україні на її прохання допомоги у вигляді проведення на її території міжнародної операції з підтримання миру і безпеки на підставі рішення ООН або ЄС.

Водночас закон передбачає заборону на перебування на території України підрозділів збройних сил тих держав, які розв’язують проти України збройну агресію.

У березні депутати ухвалили звернення від імені України до Ради безпеки ООН та Ради Європейського союзу щодо розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки.

Напередодні президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 18 лютого «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй та Європейського союзу щодо розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки».

Згідно з рішенням РНБО, звернення щодо розгортання в Україні міжнародного миротворчого контингенту зумовлене інтересами щодо гарантування національної безпеки України та невідкладного розв’язання кризової ситуації, що склалася в окремих районах Донецької і Луганської областей, забезпечення ефективної імплементації мінських домовленостей.

Recommended

XS
SM
MD
LG