Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 00:45

Слідчий у справі Магнітського відсудив 8 мільйонів рублів у Hermitage Capital


Павло Карпов

Московський міський суд вирішив стягнути з фонду Hermitage Capital, його керівника Вільяма Браудера і його ділового партнера Джемісона Фаєрстоуна вісім мільйонів рублів (близько 150 тисяч доларів) на користь колишнього слідчого Павла Карпова, що входить у «список Магнітського».

Таке рішення ухвалили при розгляді апеляції, поданої на рішення Мещанського суду Москви, повідомив Карпов російській агенції «Інтерфакс».

У березні Мещанський суд Москви частково задовольнив позов Карпова про захист честі й гідності, присудивши колишньому слідчому компенсацію в 100 тисяч рублів (1,8 тисячі доларів). Раніше екс-слідчий оцінював заподіяну йому шкоду в 255 мільйонів рублів (майже 5 мільйонів доларів).

Карпов заявив, що задоволений рішенням Московського міськсуду, і додав, що попереду у нього ще один судовий процес, пов’язаний з відновленням його «чесного імені».

Карпов входив до складу групи, що розслідувала справу компаній, підконтрольних інвестиційному фонду Hermitage Capital, які звинувачували в податкових злочинах. Один з обвинувачених у цій справі – юрист Сергій Магнітський загинув у слідчому ізоляторі в листопаді 2009 року. Офіційна причина смерті – «серцева недостатність». Магнітський звинувачував слідчих у корупції і розкраданні бюджетних грошей. За твердженням соратників Магнітського, Карпов був одним із ключових учасників розкрадання понад п’яти мільярдів рублів бюджетних коштів.

Колишній слідчий Павло Карпов входить у «список Магнітського». У 2012 році в США набув чинності закон про економічні й візові санкції стосовно десятків росіян, які прямо або опосередковано, як вважають у Вашингтоні, пов’язані зі смертю Магнітського.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG