Доступність посилання

ТОП новини
16 грудня 2019, Київ 10:15

Генштаб: закон не визначає місця вручення повістки


У Генеральному штабі Збройних сил України заявляють, що закон не визначає, як саме і де має вручатися повістка.

У роз’ясненні Генштабу стосовно деяких питань мобілізації йдеться, що співробітники військкоматів можуть вручати повістки будь-яким способом, який не суперечить статті 19 Конституції України (у межах своїх повноважень, визначених Конституцією і законами – ред.).

«Також нагадаємо про право кожного громадянина оскаржувати дії посадових осіб у суді – це гарантовано Конституцією України», – заявили у Генштабі.

У Генштабі також заявили, що повістка – це не квиток в армію. «Це лише запрошення до військкомату для уточнення даних та (або) проходження медогляду. Доказом того, що проводиться в першу чергу якісний відбір, є цифри: наприклад з тисячі оглянутих військовозобов’язаних визнано придатними лише 100 осіб. З цих ста чоловік піде до армії лише 30», – йдеться в повідомленні.

П’ята хвиля мобілізації в Україні почалась 28 квітня.

Під час виступу в парламенті 4 червня президент України Петро Порошенко заявив, що в зоні конфлікту на сході України перебувають понад 50 тисяч українських військових. Він нагадав, що загальну чисельність Збройних сил України збільшили до 250 тисяч.

Дивитись коментарі (1)

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG