Доступність посилання

ТОП новини

Голова ОБСЄ: сторони конфлікту на Донбасі мають припинити насилля


Івіца Дачич
Івіца Дачич

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івица Дачич засуджує черговий спалах насилля на Донбасі і закликає всі сторони протистояння повернутися за стіл переговорів і знайти політичне вирішення конфлікту.

«Застосування сили є неприйнятним. Я надзвичайно занепокоєний застосуванням важкого озброєння, а також невибірковими обстрілами житлових районів, що є серйозним порушенням Мінських угод», – йдеться у заяві Дачича, опублікованій у четвер, 4 червня.

«Усі сторони протистояння мають утриматися від використання сили, дотримуватися режиму припинення вогню та інших елементів Мінських домовленостей, включаючи негайне відведення важкого озброєння», – наголосив Івіца Дачич.

3 червня поблизу Мар’їнки, що біля Донецька, відбулося наймасштабніше за останні місяці протистояння між урядовими силами і бойовиками. В ОБСЄ підтвердили, що обстріли з важких озброєнь, заборонених Мінськими мирними домовленостями, почали бойовики.

Чергові Мінські угоди, підписані в лютому цього року, передбачають припинення вогню на Донбасі з 15 лютого, а також відведення важкого озброєння від лінії зіткнення. Проте домовленості повністю не виконувалися, сторони конфлікту звинувачують один одного у порушенні Мінських угод.

XS
SM
MD
LG