Доступність посилання

ТОП новини

Міністр оборони США оцінить ефективність стратегії НАТО щодо Росії та України


Міністр оборони США Аштон Картер

Міністр оборони США Аштон Картер скликає 5 червня нараду провідних американських військових та дипломатичних посадовців у Німеччині. Метою дискусій приблизно 20 генералів і дипломатів буде оцінка ефективності стратегії НАТО щодо Росії у відповідь на її дії в Україні.

Серед опцій, які обговорюватимуть високопосадовці, буде й можливе постачання Україні зброї.

Картер наголосив, що «просто зараз економічні санкції є найважливішою частиною позбавлення Росії можливостей» тиску на Україну. Водночасміністр оборони США визнав, що санкції ще не призвели до бажаного ефекту.

Зустріч відбувається на тлі загострення бойових дій на сході України. 3 червня поблизу Мар’їнки, розташованої на південний захід у безпосередній близькості від Донецька, відбулося наймасштабніше за останні місяці протистояння між урядовими силами і бойовиками. В ОБСЄ підтвердили, що обстріли з важких озброєнь, заборонених Мінськими мирними домовленостями, почали бойовики.

Мінські угоди, підписані в лютому цього року, передбачають припинення вогню на Донбасі з 15 лютого, а також відведення важкого озброєння від лінії зіткнення. Проте домовленості виконувалися не повністю, сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушенні цих угод.

XS
SM
MD
LG