Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: через рішення уряду Тимошенко не можемо змінити керівника «Укрнафти»


Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Прем’єр Арсеній Яценюк стверджує, що підписаний урядом Юлії Тимошенко у 2009 році документ з «Укрнафтою» не дозволяє уряду змінити керівництво компанії. Про це він заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді України.

«У 2009 році Кабінет міністрів за дорученням тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко підписали угоду між компаніями «Укрнафта» і державою, відповідно до якої, якщо тільки уряд почне міняти керівництво компанії «Укрнафта», уряд буде відповідати в Лондонському суді з позовом у майже 5 мільярдів доларів США, так як угода передбачає, що ця зміна керівництва неможлива з боку держави. Тому я дуже просив би допомого у вашої фракції («Батьківщини», – ред.) і персонально у керівника вашої фракції, як мені вийти з цієї ситуації», – заявив Яценюк.

Такі заяви Яценюка Юлія Тимошенко розцінила як спробу дискредитувати «Батьківщину». Вона заявила, що «коли був підписаний контракт 2009 року, то ціна на газ була 232 долари, і жодні заяви, жодні закиди не зупинять її політичну силу на шляху до того, щоб встановити справедливість».

На 22 липня призначені загальні збори акціонерів «Укрнафти», на порядок денний яких винесене питання зміни керівника компанії.

У січні Верховна Рада ухвалила зміни до закону про акціонерні товариства – знизила кворум для проведення загальних зборів акціонерів для всіх АТ, незалежно від їх виду власності до 50% + 1 акція.

Держава володіє 50 + 1% акцій «Укрнафти», але мала труднощі з проведенням зборів акціонерів даної компанії (структури групи «Приват» Ігоря Коломойського, які контролюють 42% акцій «Укрнафти», найчастіше впливали на це). Ухвалення рішень про розподіл чистого прибутку і виплати дивідендів, щодо менеджменту були ускладнені.

Невдовзі після такого рішення Верховної Ради 22 березня будівлю компанії «Укрнафта» у Києві взяли під охорону озброєні люди. Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський, прибувши на місце події, пояснив це загрозою рейдерського захоплення.

XS
SM
MD
LG