Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз вирішив продовжити санкції проти Росії – представництво України при ЄС


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Найближчим часом у ЄС очікується ухвалення офіційного рішення про продовження санкцій проти Росії, запроваджених у зв’язку з анексією Криму. Про це Радіо Свобода повідомили у представництві України при Євросоюзі.

Найближча зустріч на рівні міністрів закордонних справ країн ЄС відбудеться 22 червня, найближче засідання голів держав та урядів країн Євросоюзу – Європейська рада – запланована на 25-26 червня.

Напередодні у Європарламенті заявили, що, якщо Росія не дотримуватиметься режиму повного припинення вогню на Донбасі і не поверне Крим, ЄС має активізувати санкції та розглянути можливість надання Україні оборонного озброєння.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися минулого року, після російської анексії Криму.

Міжнародна спільнота запровадила санкції проти Росії після анексії нею Криму у березні 2014 року. Після перших обмежувальних заходів їх кілька разів посилювали. Санкції проти Росії запровадили зокрема США, Канада, ЄС, Австралія і Швейцарія.

Чинні економічні санкції щодо Криму стосуються заборони інвестицій, імпорту товарів кримського походження до ЄС, купівлі нерухомості на півострові, надання європейськими фірмами туристичних послуг.

Низка заборон стосується також транспортної, телекомунікаційної та енергетичної галузей, пошуку, розвідки і видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів. Термін дії цих санкцій спливає 23 червня цього року.

XS
SM
MD
LG