Доступність посилання

ТОП новини

Українці в Римі готуються «зустрічати» Путіна


Українці в Римі готуються зустрічати Путіна, Рим, 7 червня 2015 року
Українці в Римі готуються зустрічати Путіна, Рим, 7 червня 2015 року

Українські активісти в Римі закликали керівництво Італії та папу Римського зробити усе можливе, щоб зупинити Володимира Путіна. Свої вимоги вони оголосили під час недільної маніфестації проти російської агресії в Україні. За інформацією ЗМІ, президент Росії перебуватиме з візитом в Італії 9-10 червня.

«Ми сподіваємося, що цей візит та зустрічі на вищому рівні у Римі допоможуть відновити мир, бо мир в Україні можливий. Достатньо, щоб російські солдати пішли геть і закрили кордон. Решту ми, українці, зробимо самі», − заявив на мітингу Олесь Городецький, координатор оргкомітету «Євромайдан Рим».

Від імені громади він подякував урядові Італії за відстоювання проукраїнської позиції у конфлікті. Однак, на думку маніфестантів, Рим мав би активніше підтримувати посилення санкцій проти країни-агресора. Учасники акції також звернулися за підтримкою до італійських медіа, щоб ті більше висвітлювали реальну ситуацію в Україні.

Серед промовців були і громадяни Італії, які підтримують та відвідують Україну, надаючи допомогу потерпілому населенню.

Наступної середи, коли Володимир Путін (вперше з часу війни на Донбасі) має побувати на аудієнції у папи Франциска, активісти планують засвідчити свій протест проти агресивної політики російського президента стосовно України та її народу.

У коментарях для Радіо Свобода окремі маніфестанти висловлювали невдовлення намірами папи Римського зустрітися з Володимиром Путіним. «Я і мої друзі очікуємо, що понтифік не дозволить йому (Путіну) сказати навіть слова на святій території Ватикану», − сказала учасниця мітингу в Римі.

XS
SM
MD
LG