Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 17:08

Вибори в Туреччині: владна партія втрачає більшість


Реджеп Тайїп Ердоган

Партія справедливості і розвитку президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана вперше за 13 років втратила більшість за результатами загальних виборів 7 червня.

За підрахунком майже всіх голосів, соратники Ердогана здобули близько 41 відсотка, на відміну від результатів 2011 року, коли ця політична сила набрала майже половину голосів виборців.

За нинішніми результатами, Партія справедливості і розвитку здобуває 258 місць в 550-місному парламенті. Щоб мати більшість, партії треба на 18 місць більше.

Такі результати називають поразкою партії Ердогана, яка сподівалася здобути достатню підтримку на виборах для того, щоб внести зміни до конституції для зміцнення влади президента.

За результатами виборів, до парламенту Туреччини також проходить головна курдська партія, якій вдалося, за попередніми даними, здобути 13 відсотків голосів і подолати 10-відсотковий прохідний бар’єр.

Друге і третє місце, за попередніми даними, займають опозиційна Республіканська народна партія (близько 25%) і правий Національний рух (16,5%).

Recommended

XS
SM
MD
LG