Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» оголосив ціни на газ для України до кінця року


Розрахункова ціна газу російського «Газпрому» для «Нафтогазу України» без знижки за рахунок митного збору становить для третього кварталу цього року 287 доларів, для четвертого – 262,5 долара за тисячу кубометрів, повідомив заступник голови правління російської компанії Олександр Медведєв.

«Питання знижки обговорюють сторони переговорів. Чув, що є прогрес у переговорах щодо знижки, але ми в цих переговорах не беремо участі», – додав він.

На даний час ціна російського газу для України складає 247,2 долара з урахуванням знижки за рахунок російського експортного митного збору.

2 червня у Брюсселі відбувся черговий раунд переговорів про умови постачання російського газу в Україну і Європу.

Після завершення 31 березня чинності так званого «зимового» пакету Україна і Росія за посередництва Єврокомісії ведуть переговори про умови продовження постачання газу. Ці поставки важливі для наповнення підземних сховищ газу, розташованих на заході України. Саме ці сховища гарантують стабільність постачання палива європейським споживачам у зимовий період.

Наступний раунд тристоронніх газових переговорів відбудеться після 20 червня.

Знижку в ціні на газ для України запровадили 2010 року за так званими харківськими домовленостями, які також продовжували перебування російського Чорноморського флоту в українському Криму. Ця знижка становить 30 відсотків від ціни, але не більше як 100 доларів за тисячу кубометрів, і має діяти до 2019 року.

Росія після окупації Криму й заяви про його анексію стала твердити, що харківські домовленості вже не чинні, але за результатами переговорів досі все ж надавала Україні передбачену цими угодами знижку.

XS
SM
MD
LG