Доступність посилання

ТОП новини

У Росії суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня


Надія Савченко, 6 травня 2015 року

У Росії Московський міськсуд продовжив термін арешту української льотчиці Надії Савченко до 30 вересня.

Суддя Павло Мелехин задовольнив клопотання слідчого, який просив залишити Савченко під вартою на час ознайомлення з матеріалами справи.

Раніше Басманний суд Москви продовжив термін утримання Савченко під вартою до 30 червня.

Наприкінці травня Слідчий комітет завершив розслідування справи Савченко. Тепер вона та її адвокати знайомляться зі справою.

Згодом справа має бути передана до прокуратури для затвердження обвинувального висновку та направлена до суду для розгляду по суті.
Савченко хоче, щоб її справу розглядав суд присяжних в Москві. Вона не визнає своєї провину і вважає, що перебуває під вартою незаконно.

Її захист також висловлює думку, що справа сфальсифікована, жодних доказів причетності Савченко до загибелі журналістів у слідства немає, а російський кордон вона з власної волі не перетинала.

Надія Савченко була арештована в липні 2014 року. За час арешту вона двічі оголошувала голодування на знак протесту проти свого тримання під вартою.

У багатьох країнах світу відбуваються акції з вимогою звільнити Надію Савченко. Адвокат українки Микола Полозов вважає, що на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним папа Римський Франциск порушить серед гуманітарних проблем питання звільнення Савченко.

XS
SM
MD
LG