Доступність посилання

ТОП новини

Швейцарія рятує азербайджанського активіста


Емін Гюсейнов, архівне фото
Емін Гюсейнов, архівне фото

Швейцарія вивезла з Баку азербайджанського активіста, який протягом 10 місяців мав притулок у швейцарському посольстві в Азербайджані, повідомило Міністерство закордонних справ Швейцарії.

За повідомленням, громадянин Азербайджану Емін Гюсейнов залишив країну літаком міністра закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркгальтера, коли той повертався з церемонії відкриття Європейських ігор у Баку.

За словами речника міністерства, цьому передували кілька місяців переговорів із азербайджанською владою.

Тепер 35-річний журналіст і правозахисник має час до вересня, щоб вирішити, чи хоче він просити Швейцарію про статус біженця.

Емін Гюсейнов, непримиренний критик авторитарного режиму президента Азербайджану Ільгама Алієва, попросив притулку у швейцарському посольстві після того, як азербайджанська влада звинуватила його в «нелегальному підприємництві і уникненні податків». Це в Азербайджані одні зі стандартних звинувачень, які висувають інакодумцям. Як вважають, звинувачення проти Гюсейнова висунули через його активну опозиційну діяльність.

Емін Гюсейнов очолює Інститут свободи і безпеки репортерів – організацію, яка працює в Баку і не раз звинувачувала владу Азербайджану в обмеженні свободи слова й інших порушеннях прав людини.

XS
SM
MD
LG