Доступність посилання

ТОП новини

На окупованому Донбасі відбулася «етнічна чистка», людей вигнали – Казанський


Денис Казанський
Денис Казанський

Більшість проукраїнськи налаштованих людей залишили окуповану територію Донбасу, вважає журналіст та блогер Денис Казанський, який родом з Донецька.

За його словами, вони були змушені покинути свої домівки під загрозою розправи з боку бойовиків.

«За офіційною статистикою, окуповані території покинуло понад мільйон людей. В першу чергу – це ті, хто підтримував Україну. Треба констатувати і говорити відверто: там відбулася «етнічна чистка». Вона відбулася м’яко: людей не вирізали, але людей вигнали», – сказав Казанський.

Тому, на його думку, проводити вибори на території, які контролюють угруповання «ДНР» і «ЛНР», немає сенсу – жодна українська партія не матиме шансів на цих виборах.

«Я не кажу, що там не залишилося проукраїнських жителів, безумовно, вони там є, але, на жаль, їх там не така кількість, щоб вони були якимось серйозним фактором. Якщо ми там проведемо вибори, то на них за українські партії ніхто не проголосує, тому що електорат українських партій вигнали з цих територій, і повернутися туди, поки там є озброєні люди, він не може», – вважає Казанський.

За його словами, поки частина Донбасу окупована, інтегрувати її до складу України неможливо.

Сьогодні у Мінську відбулася зустріч контактної групи за участю представників ОБСЄ, України та Росії, а також угруповань «ЛНР» та «ДНР». Перед цим відбулося засідання трьох робочих підгруп щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Сторони обговорюють реалізацію чергових Мінських угод, підписаних 12 лютого цього року. Серед пунктів угод – проведення в окупованій частині Донбасу місцевих виборів за українським законодавством.

Раніше в Україні наголошували, що такі вибори мають передбачати участь у них також і вимушених переселенців із окупованих регіонів.

XS
SM
MD
LG