Доступність посилання

ТОП новини

У регіонах України високий рівень корупції – Transparency Іnternational


Корупція на всіх рівнях держави, зокрема в регіонах України, створює перепони для розвитку економіки. Про це заявляє виконавчий директор міжнародної антикорупційної неурядової організації Transparency Іnternational Україна Олексій Хмара.

За його словами, про це свідчить величезний об'єм тіньового виробництва, порушення конкуренції, критично низький рівень інвестицій, неефективне використання бюджетних коштів.

«Жага до особистого збагачення штовхає багатьох чиновників до корупції. Адже це так легко – під час проведення державних закупівель з переліку усіх постачальників товарів та послуг обрати власну фірму або підприємство родича. Забезпечивши себе замовленням, та ще й завищивши собівартість робіт! Це питання особливо болюче у регіонах, де ціле місто або селище можуть захопити сімейні клани, а правоохоронці з ними заодно», – стверджує Хмара.

Він додає, що для попередження корупції варто оприлюднювати інформацію про прямі зв'язки чиновників із бізнесом на містах та про випадки конфліктів інтересів у сфері державних закупівель. Він також зауважив, щоTransparency Іnternational має намір надавати допомогу тим громадянам у регіоні, які вживають спроби викриття корупційних схем на місцевому рівні.

За даними Transparency International Україна, в минулому році країна посіла 142-е місце з 175 позицій в Індексі сприйняття корупції.

XS
SM
MD
LG