Доступність посилання

ТОП новини

Рада спростила надання субсидій одиноким пенсіонерам і людям з інвалідністю


Депутати ухвалили за основу і в цілому законопроект №2676 щодо нарахування субсидій пенсіонерам і людям з інвалідністю. За це проголосували 229 парламентарів.

«Що пропонується в цьому законопроекті, так це надати одиноким інвалідам та пенсіонерам без звернення до служб соціального захисту населення, мати можливість розгляду їхніх особистих справ за зверненням до пенсійного фонду і одержанням інформації в автоматичному режимі. І якщо людина має право на утримання субсидії, то їй така субсидія буде призначена», – пояснила заступник голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, депутат від «Самопомочі» Альона Бабак.

19 червня парламент також підтримав законопроект, яким зарплата військовослужбовця не враховується в загальний дохід сім’ї, що дає право на отримання субсидій.

За даними Мінсоцполітики, субсидії за новою процедурою отримали вже 500 тисяч українських сімей.

Раніше профільний міністр Павло Розенко повідомляв, що наразі найкраща ситуація з оформленням субсидій у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Полтавській, Сумській, Чернігівській областях і Києві, де призначено 60-80% субсидій від кількості поданих заяв. Критична ситуація у Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Одеській, Рівненській та Хмельницькій областях, де рівень призначення субсидій 10-30% від кількості поданих заяв.

У відомстві очікують, що до кінця літа субсидії отримуватимуть 2,2 мільйона людей.

На виплату субсидій у державному бюджеті передбачено 25 мільярдів гривень.

XS
SM
MD
LG