Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісар про переселенців: те, що ми бачимо, є гуманітарною катастрофою


Йоганнес Ган
Йоганнес Ган

Єврокомісар із питань Європейської політики сусідства і переговорів про розширення ЄС Йоганнес Ган заявляє про гуманітарну катастрофу через конфлікт на сході України. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, про це Ган заявив після візиту на Харківщині, де він зустрівся з вимушеними переселенцями, що проживають у тимчасовому таборі «Ромашка», і з волонтерами громадської організації «Станція Харків», яка веде гуманітарну й соціальну підтримку людей, що втекли від боїв на Донбасі.

«Йдеться насправді про біженців, навіть якщо ці люди офіційно називаються внутрішньо переміщеними особами, все одно це біженці. Я все своє політичне життя присвятив тому, щоб дати людям перспективу в тому регіоні, в якому вони народилися. Те, що ми зараз бачимо, це, власне, гуманітарна катастрофа. Одна справа – це те, що є конфлікт, але ж страждають люди», – зауважив єврокомісар.

Говорячи з людьми про проблеми з житлом, Йоганнес Ган наголосив, що докладе усіх зусиль для того, щоб люди з Донбасу могли повернутися у мирні міста в своє житло, навіть якщо доведеться відновлювати житлові будинки.

«Якщо не буде можливості повернутися додому, то ми будемо робити все можливе для того, щоб дати перспективи проживання там, де ви перебуваєте зараз», – наголосив європолітик.

Станом на 8 червня у прес-службі Міністерства соціальної політики України повідомляли, що в країні зареєстрували 1 мільйон 331 тисячу переселенців із Донбасу і Криму.

XS
SM
MD
LG