Доступність посилання

ТОП новини

Комітет кредиторів України наполягає на зустрічі з участю МВФ


Комітет кредиторів України наполягає на якнайшвидшій зустрічі з представниками українського уряду та МВФ, яка має відбутися « без попередніх умов».

«Домовленостей про дату цієї зустрічі досі немає, попри публічні запевнення України в зворотному», – ідеться в заяві Комітету кредиторів від 22 червня, яку отримало Радіо Свобода.

Радники Комітету кредиторів повідомляють, що розглядають представлену Україною 19 червня пропозицію про реструктуризацію, а також додають, що деякі деталі цього плану були «поширені в ЗМІ, перш ніж радники його отримали».

Радники також закликають «для того, щоб правильно розглянути пропозицію», якомога швидше опублікувати прогнози МВФ щодо української економіки, які ще не були розміщені у відкритому доступі.

Комітет кредиторів назвав «найкращим способом прогресу для країни» схвалення своїх травневих пропозицій, які, згідно із заявою, «пропонують Україні полегшення боргового тягаря на суму 16 мільярдів доларів протягом наступних чотирьох років».

Україна підготувала оновлену пропозицію щодо реструктуризації боргу, яка передбачає значне зменшення основної суми боргу, подовження періоду погашення та зміну відсоткової ставки. Про це 19 червня в Києві заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.

Того ж дня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард привітала рішення українських законодавців, які зміцнюють незалежність Національного банку України, а також зусилля уряду для досягнення угоди про співпрацю з кредиторами.

«Це важливо, оскільки означає, що фонд зможе і надалі підтримувати Україну... навіть у тому разі, якщо угода з кредиторами не буде вчасно укладена», – наголосила директор-розпорядник МВФ.

11 червня Яресько заявляла, що очікує від МВФ виділення в липні наступного траншу кредиту в розмірі 1,7 мільярда доларів незалежно від результатів перемовин з кредиторами щодо реструктуризації боргів.

XS
SM
MD
LG