Доступність посилання

ТОП новини

Третина європейців вважають, що вступ України до ЄС є захистом від Росії – опитування


©Shutterstock
©Shutterstock

30% опитаних у Європі респондентів вважають, що вступ України до Євросоюзу – це шлях її захисту від зазіхань Росії. Такі дані сьогодні, 24 червня, оприлюднив у Києві Інститут світової політики.

Більш як третина європейців вважають Україну частиною Європи і не проти її приєднання до ЄС. 15% опитаних європейців стверджують, що Україна, як будь-яка держава, має право на вступ до ЄС, а також відстояла європейські цінності і тому може претендувати на право бути частиною Європи. Тільки 1% висловилися проти приєднання України до ЄС.

На думку європейців, найбільшими перешкодами на шляху приєднання України до об’єднання 28 країн є корупція, олігархія та бідність, що стане тягарем для розвиненого Євросоюзу.

Європейців запитували також про їхні асоціації щодо України.

«Більш-менш позитивні або ж нейтральні асоціації – це Київ, Східна Європа, Помаранчева революція. До речі, Помаранчева революція викликає більше асоціацій з Україною, ніж Євромайдан. Брати Клички, зокрема, Віталій Кличко, згадуються часто», – розповіла директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук.

Також серед персоналій європейці називають Андрія Шевченка, Петра Порошенка та Юлію Тимошенко.

Серед всіх опитаних європейців найбільшу байдужість до України відчувають британці, а найбільш скептично до України налаштовані французи.

Опитування проведене у рамках проекту «Нова європейська політика: Заповнюючи прогалину в інформації», який здійснює Інститут світової політики за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Респондентами були майже шість тисяч осіб у шести найбільших країнах ЄС – Великобританії, Італії, Іспанії, Польщі і Франції.

XS
SM
MD
LG