Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 03:19

У США офіційно оголошують смертний вирок Царнаєву


Джохар Царнаєв на одному з попередніх засідань суду, погляд художника

У США федеральний суддя офіційно оголосив смертний вирок Джохарові Царнаєву, визнаному винним в організації вибухів на Бостонському марафоні два роки тому.

На засіданні суду 21-річний нині Царнаєв, родом із Північного Кавказу, біженець із Росії і натуралізований громадянин США, вперше за весь процес вибачився перед жертвами.

«Я вибачаюся за життя, які я забрав, за страждання, які вам спричинив, за шкоду, яку завдав – непоправну шкоду», – сказав він.

Досі протягом усіх слухань він мовчав.

Так само без емоцій Царнаєв вислухав і рішення колегії присяжних, яка затвердила йому смертний вирок 15 травня після 14-годинного обговорення. Тоді присяжні також вирішили, що страта має бути здійснена ін’єкцією отрути.

Тепер, як очікують, іще роками триватимуть апеляційні слухання в цій справі.

Раніше присяжні визнали Джохара Царнаєва винним за всіма 30 звинуваченнями, які йому висували і 17 із яких передбачають смертну кару, серед того в організації змови з використанням зброї масового знищення.

Під час традиційного марафону в місті Бостоні у квітні 2013 року в результаті підриву біля його фінішу двох саморобних вибухових пристроїв, встановлених, як встановив суд, братами Тамерланом і Джохаром Царнаєвими, загинули троє людей і 264 були поранені. Через кілька днів у перестрілках, коли братів переслідувала поліція, загинула ще одна людина, працівник поліції. Також був убитий Тамерлан Царнаєв. Джохар Царнаєв своєї вини не визнавав.

Recommended

XS
SM
MD
LG