Доступність посилання

ТОП новини

У Росії заблокували архів інтернету


Сервіс зберігання копій веб-сторінок The Wayback Machine, розташований за адресою web.archive.org, заблокований російським наглядовим органом Роскомнагляд.

Приводом до блокування стала опублікована на сайті сторінка під заголовком «Одиночний джигад». Згідно з даними на сайті Роскомнагляду, обмежений був доступ тільки до конкретної сторінки. Але, як повідомляють російські користувачі мережі, станом на 12:40 за допомогою звичних інструментів не відкривалася ані адреса сервісу The Wayback Machine (archive.org/web/), ані сайт некомерційної організації archive.org.

Саме через цей сайт нині в Україні доступна «Пам’ятка споживачам при відвіданні окупованих територій», яку в Росії вважають «публічними закликами до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії». Після оприлюднення цього повідомлення Роскомнагляд заблокував сайт організації (ozpp.ru), яка поширила «Пам’ятку».

The Wayback Machine – сервіс, який протягом 18 років збирає копії веб-сторінок. На сервісі можна подивитися, як виглядала та чи інша сторінка в певну дату. Архів містить понад 485 мільярдів сторінок.

XS
SM
MD
LG