Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Вірменії відкидає вимоги демонстрантів не підвищувати ціни на електроенергію


Демонстранти блокують проспект Баграмяна в Єревані сміттєвими баками, 25 червня 2015 року
Демонстранти блокують проспект Баграмяна в Єревані сміттєвими баками, 25 червня 2015 року

Уряд Вірменії відмовився змінити рішення підвищити ціни на електроенергію, протести проти якого не припиняються вже другий тиждень і з понеділка переросли у столиці Єревані в масові демонстрації.

Як заявив прем’єр-міністр Говік Абрагамян, уряд здійснить це рішення, щоб «забезпечити енергетичну безпеку країни».

Але, додав він, близько 105 тисяч «соціально незахищених» родин отримають підвищені державні субсидії у зв’язку з цим підвищенням.

Прем’єр також закликав демонстрантів розблокувати проспект Баграмяна – одну з головних транспортних артерій Єревана, на якій, зокрема, розташовані палац президента і будівля парламенту.

Демонстранти грають у футбол із поліцією на заблокованому проспекті Баграмяна в Єревані, 25 червня 2015 року
Демонстранти грають у футбол із поліцією на заблокованому проспекті Баграмяна в Єревані, 25 червня 2015 року

Тим часом сотні людей продовжують стояти на барикадах, влаштованих на перекритому проспекті недалеко від президентського палацу, шлях до якого їм перекриває поліція. У середу, 24 червня, там збиралося до 9 тисяч демонстрантів. Також менші демонстрації збираються і в інших містах Вірменії. Перший масовий протест у столиці поліція розігнала водометами рано-вранці у вівторок, та демонстранти відразу зібралися знову.

Учасники протестів вимагають від президента й уряду заблокувати рішення регуляторної комісії, що передбачає підвищення майже на 17 відсотків і так високих цін на електроенергію – з нинішніх 42 драмів (на сьогодні приблизно 1 гривня 90 копійок) до 49 драмів (2 гривні 23 копійки) за кіловат-годину. Такого підвищення, вже третього за останні три роки, домоглася вірменська електроенергетична компанія-монополіст, що належить власникам із Росії.

XS
SM
MD
LG