Доступність посилання

ТОП новини

Настав час розробити нову європейську стратегію безпеки – Шульц


Мартін Шульц, архівне фото
Мартін Шульц, архівне фото

Голова Європейського парламенту Мартін Шульц вважає, що настав час, щоб Європейський союз розробив нову стратегію безпеки й оборони, яка має бути адаптована до нових викликів – таких, як гібридні війни, – та враховувати загрози кібернетичної безпеки.

Виступаючи на саміті голів держав та урядів країн ЄС, він наголосив: «Світ навколо нас став набагато складнішим і сповненим конфліктів, а дехто навіть каже – більш небезпечним. У нашому безпосередньому сусідстві тривають кризи, що коштують величезних людських втрат».

«На схід від нас кордони були змінені із застосуванням сили. Засадничі принципи міжнародного права були порушені країною-членом Ради безпеки ООН, а конфлікт в Україні досі триває», – додав голова Європарламенту.

Говорячи про заяву голови Європейської комісії Жана-Клода Юнкера щодо необхідності створення європейської армії, зроблену на початку цього року, Шульц каже: «Звичайно, він був амбіційним. Однак що радить Європейський парламент – це нарешті розпочати повне використання інструментів, передбачених Лісабонською угодою».

У Брюсселі триває саміт Євросоюзу, де головними питаннями є грецька боргова криза та проблеми міграції. У п’ятницю, 26 червня, другого дня саміту, лідери ЄС планують обговорити й нову стратегію безпеки, з огляду на російську агресію та дезінформаційну кампанію Кремля. До участі в консультаціях щодо спільних дій ЄС і НАТО задля посилення європейської оборони та гарантій безпеки долучиться також голова Північноатлантичного союзу Єнс Столтенберґ. Зокрема, очікується, що Єврокомісію лідери ЄС зобов’яжуть знайти додаткові кошти на активізацію досліджень у системі безпеки.

XS
SM
MD
LG