Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 04:46
Новини | Міжнародні

Росія виплачує опозиціонерам відшкодування за рішенням Страсбурзького суду


Олексій Навальний (с) та Ілля Яшин (п) на одному з мітингів у Москві, архівне фото

Росія виплатила опозиціонерам Олексієві Навальному і Іллі Яшину компенсацію, яку їм раніше присудив Європейський суд із прав людини.

Як повідомили в Міністерстві юстиції Росії і підтвердили у Страсбурзькому суді, відповідно до рішення суду кожен із опозиціонерів отримав по 26 тисяч євро.

Скарга Яшина і Навального була пов’язана з рішенням російського суду засудити їх до 15 діб адміністративного арешту за непокору поліції під час несанкціонованої ходи 5 грудня 2011 року.

Страсбурзький суд постановив, що опозиціонерів затримали незаконно, при цьому Росія порушила чотири статті Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Рішення суду було ухвалене у грудні минулого, 2014 року; Росія скористалася правом оскаржити його, але Європейський суд із прав людини ухвалив, що не буде переглядати того рішення.

5 грудня 2011 року в Москві сотні активістів вийшли на вулиці, вимагаючи скасувати результати виборів до Державної думи Росії, як вони заявляли, у зв’язку з масовими фальсифікаціями. Багатьох учасників акції затримала поліція, серед них були Олексій Навальний та Ілля Яшин. Пізніше суд засудив обох до 15 діб адмінарешту.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG