Доступність посилання

ТОП новини

У Москві ховають колишнього прем’єра Євгена Примакова


У Москві 29 червня відбувається похорон колишнього прем’єр-міністра Росії Євгена Примакова. Державний діяч помер 26 червня на 86-му році життя.

Церемонія прощання відбувається в радянському стилі – труна з тілом небіжчика встановлена в Колонному залі Дому союзів. Так свого часу ховали генеральних секретарів Центрального комітету КПРС.

Згодом у Новодівичому монастирі відспівування проведе патріарх Російської православної церкви Кирило, який особисто знав померлого. Примакова поховають на Новодівичому цвинтарі.

Примаков народився в Києві 29 жовтня 1929 року. Був ученим-арабознавцем, у 1960-х працював у головній радянській газеті «Правда».

Його політична кар’єра розпочалася відносно пізно, наприкінці 1980-х років, Примаков належав до найближчого оточення радянського лідера Михайла Горбачова.

Міністром закордонних справ Росії Примаков був у 1996–1998 роках, прем’єр-міністром – менш як рік, від вересня 1998 до травня 1999 року.

Протягом останніх місяців Примаков критично висловлювався щодо російської політики в Україні, оскільки в разі її продовження Москва може, на його думку, повністю розірвати зв’язки із Заходом.

XS
SM
MD
LG