Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині у Рава-Руській відкрили меморіал жертвам Голокосту


У Рава-Руській на Львівщині відкрили меморіал жертвам Голокосту
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

У Рава-Руській на Львівщині відкрили меморіал жертвам Голокосту (відео)

На Львівщині у містечку Рава-Руська відкрили меморіал жертвам Голокосту. У спільній могилі поховані понад 3 тисячі євреїв, які загинули у роки Другої світової війни під час німецької окупації.

На місце, неподалік старого єврейського цвинтаря, з весни 1942 року звозили тіла євреїв, які померли від голоду, важкої праці у ґетто і тіла євреїв, яких вбивали на місці при свіжовикопаних могилах. Більшість з євреїв були мешканцями Рава-Руської, проте сюди також привозили і розстрілювали тих євреїв, які втікали з потягів, що везли їх у табір смерті у Белжець (нині територія Польщі).

«Їх було знищено лише тому, що вони народились євреями. Цей меморіал дуже важливий для людства, оскільки людство повинне зрозуміти, що ненависть немає фокусованої направленості, а ненависть спотворює цілий світ. А милосердя до тих, хто загинув у жорстокий спосіб, – це милосердя до всього світу», – наголосив Радіо Свобода Мейлах Шейхат, директор Центру «Єврейське відродження».

У Рава-Руській нацисти, за даними дослідників, вбили близько 17 тисяч євреїв, не лише мешканців міста, але й навколишніх сіл і містечок. Центр Рава-Руської німецькі окупанти перетворили у ґетто у листопаді 1941 року. Наймасовіше вбивства відбулися у грудні 1942 року, коли почали ліквідовувати ґетто.

На Львівщині близько 4 тисяч місць, які стали спільними могилами для євреїв у роки німецької окупації.

«Важко сказати, яке з місць для нас є важливішим. Тут поховані наші брати і сестри, кров і плоть наші. Є місця, як у Рава-Руській, які дуже енергетично сильно заряджені. Але скрізь, де поховані наші брати і сестри, для нас важливі місця», – зауважив Джо Шік, представник Комітету збереження єврейських цвинтарів у Європі.

Меморіал загиблим євреям у Рава-Руській будували останні 3 роки за гроші німецького уряду. Із плит, які збереглись на старому цвинтарі, звели стіну пам’яті.

У відкритті меморіалу взяли участь представники української влади, єврейських організацій, посол Німеччини в Україні, а також приїхали ті, чиї рідні загинули у Рава-Руській.

XS
SM
MD
LG