Доступність посилання

ТОП новини

Переговори щодо ядерної програми Ірану продовжили до 7 липня


Прапор Ірану (ілюстраційне фото)
Прапор Ірану (ілюстраційне фото)

Іран та шість світових країн-лідерів погодилися продовжити переговори щодо ядерної програми Тегерана до 7 липня, повідомила речниця Державного департаменту США Марі Гарф у вівторок, 30 червня.

У неділю, 28 червня, із Відня, де тривають переговори щодо ядерної програми Ірану, роз’їхалися голови і чільні представники МЗС країн-учасниць через брак поступу. Сторони фактично визнали, що досягти очікуваної домовленості у визначений ними раніше термін до 30 червня не вдасться, і погодилися продовжити їх іще принаймні на кілька днів.

У Відні тривають остаточні переговори Ірану і шести з провідних країн світу, на яких мають узгодити детальні технічні параметри значного згортання ядерної програми Тегерана – скорочення числа центрифуг для збагачення урану, зменшення запасу збагаченого урану чи зміни конструкції атомного реактора в Араку – в обмін на послаблення, а потім і повне зняття санкцій. У світі непокояться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми може намагатися таємно створити ядерну зброю. Тегеран заперечує ці звинувачення.

Серед невирішених важливих питань – точні графіки дій Ірану і поетапного скасування санкцій проти нього, а також право інспекторів ООН перевіряти й ті іранські ядерні об’єкти, що є водночас військовими.

Ці переговори почалися після того, як на початку квітня учасники попередніх переговорів щодо ядерної програми Тегерана узгодили у принципі політичну домовленість щодо її згортання. Нинішні переговори, за домовленістю сторін, мали бути завершені до 30 червня. Але останнім часом стали лунати сумніви, що до кінця червня сторонам вдасться узгодити всі деталі, й заяви, що термін може бути продовжений.

XS
SM
MD
LG