Доступність посилання

ТОП новини

МВФ закликає Україну та кредиторів досягти домовленостей


Міжнародний валютний фонд за підсумками наради представників уряду Україну та її кредиторів у Вашингтоні 30 червня закликав сторони досягти угоди щодо реструктуризації боргу, повідомляє Reuters.

«Фонд закликає Україну та її кредиторів продовжити зусилля для досягнення угоди, що відповідає фінансовим і борговим показникам згідно зі здійснюваною владою програмою економічних реформ, яку підтримує МВФ», – ідеться в заяві фонду.

Узгодження умов реструктуризації боргу є важливим для продовження надання владі України грошей загальним обсягом 17,5 мільярда доларів за антикризовою програмою МВФ.

28 червня міністр фінансів України Наталія Яресько закликала не перебільшувати значення технічного дефолту за частиною зовнішніх зобов’язань України, «народ не має боятися, що ось-ось закінчаться всі наші програми кредитування».

У п’ятницю, 26 червня, Наталія Яресько заявляла, що в разі, якщо не вдасться домовитися про реструктуризацію суверенних комерційних зовнішніх зобов’язань України, власників яких представляє Спеціальний комітет кредиторів, уряд України готовий використовувати своє законне право для того, щоб зупинити сплату міжнародним зовнішнім кредиторам, «аби захистити економіку України та зберегти її фінансові ресурси до того часу, коли прийнятної угоди з кредиторами буде досягнуто».

У четвер, 25 червня, агентство Bloomberg із посиланням на висновок інвестиційної компанії Goldman Sachs написало, що Україна може оголосити дефолт після 24 липня, коли їй настане час виплачувати купон за зовнішніми кредитами.

XS
SM
MD
LG