Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 18:23

Росія вирішуватиме питання газової знижки для України поза переговорами – Єврокомісія


(ілюстраційне фото)

На тристоронніх газових переговорах у Відні російська сторона заявила, що визначатиме газову знижку для України в односторонньому порядку, без переговорів і консультацій. Про це повідомив віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович.

«Російська сторона поінформувала українську сторону та Єврокомісію, що рішення щодо знижки вона має ухвалювати одностороннє. Це не може бути предметом переговорів, тому що механізм визначення ціни закладений у базовій угоді», – сказав Шефчович журналістам у середу, 1 липня, у Брюсселі.

Він також наголосив, що наразі Україна може вибирати, який саме газ і у кого купувати, але при цьому важливо враховувати, що за наступні три-три з половиною місяці їй треба закачати у свої газосховища ще сім мільярдів кубометрів газу.

«Тепер «Нафтогаз» буде сам вирішувати, у кого він купуватиме газ. Ми за ринкові принципи. Це величезна відмінність від попереднього року. Тепер Україна може вибирати кращу пропозицію: чи купувати російський газ, чи реверсний з Європи», – наголосив Марош Шевчович.

Наступні тристоронні газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС мають відбутися у вересні. Тоді Євросоюз і Україна сподіваються укласти аналог попереднього «зимового пакету», який дав змогу уникнути газової кризи минулої зими.

30 червня «Нафтогаз України» повідомив, що з 1 липня зупиняє закупівлю газу в російського «Газпрому» до узгодження умов постачання. Ця заявив пролунала після того, як у столиці Австрії Відні відбувся черговий раунд переговорів про постачання газу між Україною, Євросоюзом та Росією – сторони не досягли порозуміння.

Після завершення 31 березня чинності так званого «зимового» пакету Україна і Росія за посередництва Єврокомісії ведуть переговори про умови продовження постачання газу. Ці поставки важливі для наповнення підземних сховищ газу, розташованих на заході України. Саме ці сховища гарантують стабільність постачання палива європейським споживачам у зимовий період.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG