Доступність посилання

ТОП новини

Україна і кредитори розпочнуть переговори про перегляд боргу


Міністр фінансів України Наталія Яресько
Міністр фінансів України Наталія Яресько

Україна і Спеціальний комітет кредиторів домовилися розпочати наступного тижня переговори щодо перегляду державного боргу України. Українську сторону у переговорах представлятиме міністр фінансів Наталія Яресько.

«30 червня 2015 року у штаб-квартирі Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні відбулася зустріч між делегацією України на чолі зі спеціальним урядовим уповноваженим з питань боргу Віталієм Лісовенком, членами Спеціального комітету кредиторів України та представниками Міжнародного валютного фонду. За підсумками зустрічі, Україна та члени Спеціального комітету кредиторів досягли домовленості про умови забезпечення конфіденційності, що дозволить представникам Міністерства фінансів та кредиторів провести переговори по суті можливого рішення, які розпочнуться наступного тижня», – мовиться у спільному повідомленні Міністерства фінансів України та Спеціального комітету кредиторів.

26 червея міністр фінансів України Наталія Яресько повідомила, що уряд шукає можливість домовитися з міжнародними кредиторами, але не виключає ймовірності запровадження мораторію на зовнішні виплати до досягнення прийнятної угоди про реструктуризацію (перегляд).

Реструктуризація частини зовнішнього боргу – одна з рекомендацій Міжнародного валютного фонду, від якого Україна очікує отримати другий транш кредиту.

Комітет кредиторів – це обʼєднання найбільших іноземних кредиторів України, яке сформували після того, як уряд України заявив про намір реструктуризувати частину зовнішнього боргу України.

Комітет не підтримує ідею українського уряду списати частину боргу і наполягає на досягненні компромісу щодо відстрочення боргових зобов’язань. Уряд, у свою чергу, неодноразово звинувачував комітет у непрозорості і неготовності домовлятися.

XS
SM
MD
LG