Доступність посилання

ТОП новини

Малайзія наполягатиме на створенні міжнародного трибуналу у справі MH17


Слідчі з Нідерландів і Малайзії на місці падіння літака рейсу MH17, квітень 2015 року
Слідчі з Нідерландів і Малайзії на місці падіння літака рейсу MH17, квітень 2015 року

Малайзія повідомила в Раді безпеки ООН 2 липня, що наполягатиме на створенні міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, підозрюваних у збитті торік у небі над Донбасом пасажирського авіалайнера.

Посол Малайзії в ООН Рамлан бен Ібрагім заявив, що проект статуту такого трибуналу буде поширений серед 15 членів Ради безпеки наступного тижня, щоб голосування стало можливим у цьому місяці. Такий суд під егідою ООН «забезпечуватиме високий рівень легітимності судового механізму у справі MH17, щоб гарантувати, що винні будуть притягнуті до відповідальності», каже посол Малайзії.

Ідея створення трибуналу належить п’яти країнам – Австралії, Малайзії, Бельгії, Нідерландам та Україні.

Деякі дипломати заявляють, що Росія називає цю пропозицію передчасною і наполягає на очікуванні результатів розслідування. Інші дипломати стверджують, що Москва офіційно не заперечує і нібито готова розглянути цю ідею. Згода Росії на будь-який суд під егідою ООН матиме вирішальне значення, оскільки вона має право вето на резолюції Ради безпеки.

Наприкінці червня постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін стверджував, що західні держави намагаються чинити тиск на Малайзію у справі цього трибуналу.

Пасажирський літак «Малайзійських авіаліній» був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Жертвами стали 298 людей – пасажирів і членів екіпажу. Більшість серед пасажирів рейсу MH17 складали громадяни Нідерландів. Тому Україна передала розслідування цій країні.

Україна і Захід підозрюють, що літак збили бойовики чи російські військові на Донбасі. Росія це заперечує і звинувачує Київ у катастрофі. 31 травня британські слідчі звинуватили Міністерство оборони Росії у підробці супутникових зображень для підтримки своїх заяв.

XS
SM
MD
LG